O Koos Winery

Sme malé rodinné vinárstvo z obce Slepčany pri Zlatých Moravciach. Vinárstvu a vinohradníctvu sa venoval už môj pradedo. V tradícii pokračoval starý otec a po ňom môj otec.
Po troch chlapoch v rodinnej línii, som sa tohto ušľachtilého poslania ujala práve ja – Mgr. Martina Koóšová, PhD.
Pýtate sa, ako s dostala žena k vínu? 
Vyštudovala som na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave odbor environmentalistika – chémia.
Bola som vždy len ďalší pár pomocných rúk, či už pri práci vo vinici alebo vo vínnej pivnici. Postupne sa z prázdninovej záľuby stala práca na plný úväzok, v ktorej som sa našla. 
Stále však čerpám vedomosti od múdrejších a skúsenejších majstrov vinárov. Obrábame približne 3 hektáre vlastných vinohradov, ktoré sa rozprestierajú na Žitavskej pahorkatine. Pestujeme odrody Aletta, Hibernal, Rulandské šedé, Svätovavrinecké, Alibernet a Rizling Rýnsky. Výnimočnou je pre nás staršia vinica, v ktorej sú vysadené viaceré rezistentné odrody. Starostlivo dopestované hrozno v našich viniciach dosahuje vyššiu cukornatosť, čo ho predurčuje na zaradenie do kategórií vín s prívlastkom.
Ročne vyprodukujeme od 5 do 7 tisíc litrov vína. Snažíme sa produkovať kvalitné Slepčianske vína, ktoré spracovávame šetrným spôsobom.
Budeme radi ak nás navštívite. Ponúkame Vám víno, ktoré pravidelne získava ocenenia na výstavách po celom Slovensku. V prípade záujmu pre Vás pripravíme degustáciu s drobným občerstvením. Ak sa Vám u nás zapáči natoľko, že by ste chceli zotrvať niekoľko dní, môžete využiť ubytovanie v našom vínnom dome „Vinička a Pivnička“, ktorý sa nachádza v pokojnej oblasti priamo u nás vo viniciach. Ste srdečne vítaní.